Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – NESVADY-IMEĽ 37:22 (18:9)
Článok bol pridaný 05.12.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia liga v hádzanej žien mala na programe stretnutia 9. kola. O pozíciu lídra prišiel Hlohovec, ktorý na domácej pôde pustil perie s Interom Bratislava po prehre 21:23. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou opäť ponúkli svojim priaznivcom útočnú hádzanú a podľa očakávania naplnili úlohu favoritiek, keď ŠŠK CVČ Nesvady-Imeľ na svojej palubovke zdolali presvedčivo 37:22. „Nebyť niekoľkých nepremenných šancí, mohlo byť naše víťazstvo ešte výraznejšie. Prvých pätnásť minút súper držal s nami krok, no potom sme ovládli dianie na ihrisku. Prezentovali sme sa dobrou obranou, za ktorou spoľahlivo chytali obe brankárky a Nesvady sme prevýšili aj v útoku,“ povedal spokojný tréner hádzanárok bánovského Sokola Richard Makýš. Teraz nasleduje prestávka, stretnutia 10. kola sú na programe až 10. decembra. Bánovčanky si však svoj duel v Seredi predohrajú 4. decembra so začiatkom o 16.30 h. A 7. decembra od 17. h ich čaká štvrťfinálový súboj Slovenského pohára, v ktorom na domácej palubovke vyzvú v boji o postup interligový Bemaco Prešov.

@ Zostávajúce výsledky 9. kola: Močenok – Stupava 20:22 (9:13). Zlatná n/O. – ŠKP Topoľčany 28:28 (17:15). Bernolákova Košice – Sereď 22:26 (10:13). Hlohovec – Inter Bratislava 21:23 (14:11). Michalovce B – Šurany – odložené na 12.12.

@ Dohrávka 6. kola: Nesvady – Zlatná n/O. 29:26 (16:12).

12. Košice                 9 0 2 7 196:268 2

$ Program 10. kola – 4.12. o 16.30 h: Sereď – HK Sokol RMK Bánovce n/B., 10.-11.12.: ŠKP Topoľčany – Inter Bratislava, Stupava – Hlohovec, Nesvady – Močenok, Šurany – Bernolákova Košice, Zlatná n/O. – Michalovce B.

Favorizované Bánovčanky sa v 6. min po zakončení Srncovej ujali vedenia 4:1, no v ďalších príležitostiach stroskotávali na brankárke Kolínkovej. Hostky vycítili šancu a v 14. min ich Molnárová dotiahla na dostrel jediného gólu – 6:5. V 17. min Ožvaldová znížila ešte na 7:6, ale to už sa bánovský stroj zahrial na správnu prevádzkovú teplotu a v 22. min Hanová upravovala na 11:6. Bánovčanky ovládli dianie na palubovke a do prestávky navýšili rozdiel skóre na komfortných deväť gólov, keď osem sekúnd pred odchodom do šatní Šipláková upravovala na 18:9. Hneď na začiatku druhého dejstva Hanová s Matušincovou zvyšovali vedenie Sokola na 20:9 a domáce bezpečne kráčali za siedmim víťazstvom v aktuálnom ročníku. V 51. min Hanová gólom na 33:16 natiahla odstup už na rozdiel sedemnástich gólov, čo o opäť minút zopakovala aj Turková, ktorá upravovala na 35:18. Záver patril hostkám, ktoré kozmeticky upravili stav na konečných 37:22.

© SOKOL RMK: M. Sakalošová, L. Čížová – J. Bencová 1, L. Bridová, D. Hanová 8/3, J. Srncová 4, E. Hrubá 1/1, E. Turková 5/2, L. Chocinová 4, Denisa Halmová 5, P. Vaňová 1, M. Šipláková 2, A. Obstová 3, K. Matušincová 2, K. Obstová 1, tréner: R. Makýš. © ŠŠK CVČ: Kolínková – Csontos, Rudyová 2, Kládek 1, Zacharová 7/1, L. Harisová, Gálová 1, Miškovičová, Molnárová 4, Ožvaldová 2, E. Harisová 5/2, tréner: J. Miškovič. © POK. HODY: 6/6 – 5/3. © VYLÚČENÉ: 2 – 5. © ROZHODOVALI: Pastierik a Pokorný –  100 divákov. © PRIEBEH: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4, 7:5, 7:6, 11:6, 12:7, 12:8, 17:8, 17:9, (18:9), 20:9, 20:11, 21:13, 23:14, 25:14, 26:15, 26:16, 33:16, 33:18, 35:18, 35:20, 37:21, 37:22.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554