Zápasy proti prvým dvom body nepriniesli

Zápasy proti prvému a druhému celku súťaže boli ozajstnou skúškou pre dievčatá trénera Makýša. Na domácej palubovke sme najskôr 22.4 privítali HC DAC Dunajská Streda "B". Dievčatá zo Žitného Ostrova v kádri aj s viacerými hráčkami MOL-ligového "áčka" nenechali nič na náhodu a od prvej minúty diktovali tempo stretnutia. Prvopolčasový sedemgólový náskok im do konca stretnutia stačil, hoci druhé dejstvo patrilo o jeden gól našim dievčatám. Videoreportáž zo stretnutia aj s hodnotením trénera si môžete pozrieť TU

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HC DAC Dunajská Streda "B" 25:31 (12:19)
Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Mikušová - Michaličková 4/1, Galková 7/4, Aujeská 2, Váňová, Krajčíková 7, Šipláková 1/1, Žáčiková 2, Líšková 2, Ráciková

O týždeň neskôr cestovalo naše "áčko" na nepríjemnú palubovku Zlatnej na Ostrove. Zraneniami a chorobami sužovaný káder nastúpil na stretnutie vo veľmi oklieštenej zostave, no dievčatá sa zomkli a ešte v 45. minúte siahali na body zo zápasu. Za svoj obetavý výkon si však zaslúžia najvyššie uznanie.

Handball Zlatná na Ostrove - HK Sokol Bánovce nad Bebravou 33:22 (15:12)
Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Adameová - Michaličková 2, Galková 6/2, Váňová 5, Šipláková 3/1, Líšková 5, Ráciková 1
Tréner: R. Makýš
ZVD: M. Lamoš
Masér: J. Aujeský

Hádzanárky Bánoviec sa poslednýkrát predstavia pred domácim publikom v nedeľu 7.5 - o 15:00 privítame HKM Šurany. Duel tretieho proti piatemu celku sľubuje peknú hádzanú. Príďte dievčatá podporiť poslednýkrát v tejto sezóne do hľadiska :)