Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
GÁBOR BANOVCE N/B. - ŠKP TOPOĽČANY 39:34 (20:16)
Článok bol pridaný 24.02.2016

V prvom meraní síl oboch celkov bol úspešnejší ŠKP, ktorý po divokej prestrelke zvíťazil 37:35. Aj v odvete predviedli obaja súperi útočnú hádzanú a diváci mali možnosť vidieť až 73 gólov. Tentoraz sa však z víťazstva 39:34 tešili Bánovčanky, ktoré tak naplnili tabuľkové prognózy.Jedenástimi gólmi z hry sa blysla na poste spojky Bánoviec hrajúca Eva Turková, ktorej s rovnakým početným streleckým zápisom konkurovala Topoľčianka Aneta Schwarzová.

„V úvode stretnutia sme pôsobili nekoncentrovane v útoku, no postupne sme začali premieňať gólové príležitosti. Oproti nášmu prvému vzájomnému stretnutiu sme tentoraz dokázali ubrániť spojky Topoľčian, súper sa tak presadzoval viac z krídelných pozícií. Pre divákov to bol pekný zápas, v ktorom hráčky oboch družstiev predviedli vyššiu efektivitu v zakončení,“ zhodnotil stretnutie tréner Bánoviec Richard Makýš.

Zostávajúce výsledky 13. kola:

Hlohovec – Trenčín 33:23 (15:8).

Zlatná n/O. – Nesvady 23:18 (11:9).

Močenok – Bernolákova Košice 30:12 (16:5).

Michalovce J – Inter Bratislava 34:24 (19:15).

Stupava – Šurany 22:31 (12:18).

Program 14. kola:

24.2. o 17. h: Michalovce J – AS Trenčín,

o 18.30 h: Inter Bratislava – Močenok, 27.2.

o 15. h: Bernolákova Košice – Stupava,

o 17. h: Šurany – Gabor Bánovce n/B.,

o 18. h: Nesvady – Hlohovec, 28.2.

o 15. h: Topoľčany – Zlatná n/O.

GABOR BÁNOVCE N/B. – TOPOĽČANY 39:34 (20:16)

Domáce v úvode nepremenili dve príležitosti a Topoľčianky sa v 3. min ujali vedenia 0:3. V 8. min síce Alžbeta Obstová zrovnala skóre, no hostky išli do vedenia 3:5. O tri minúty po presnom zásahu Matušincovej znovu svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav – 6:6 – ale scenár sa opakoval a ŠKP opäť odskočil na rozdiel dvoch gólov. Bánovčanky dostala do správnych obrátok vydarená pasáž od 13. do 19. min, kedy šnúrou piatich gólov otočili skóre 12:9. Hostky odpovedali tromi gólmi v rade z ruky Schwarzovej, ktorá zariadila opäť nerozhodný stav. Záver prvého dejstva sa už však niesol v réžii Bánovčaniek, ktoré do 26. min ušli na rozdiel piatich gólov, keď Matušincová upravovala na 18:13. Hostky do prestávky mierne skorigovali stav na 20:16 a to Čížová ešte zneškodnila pokutový hod Schwarzovej. Po zmene strán domáce hádzanárky už držali opraty zápasu pevne v rukách. V 43. min sa hostky dotiahli na rozdiel troch zásahov – 28:25 – no o štyri minúty po Rebrošovej streleckom zápise dosiahol Gabor najvyššie vedenie v stretnutí – o sedem gólov 32:25. V zostávajúcich minútach Bánovčanky nepripustili drámu a v 29. min Srncová podčiarkla výsledok na 39:34.

GABOR: L. Čížová, J. Beluská, I. Halásová – J. Srncová 4, A. Obstová 7, B. Mikulášová, Denisa Halmová 2, K. Obstová, E. Turková 11, L. Bridová 1, K. Matušincová 5/1, L. Chocinová, N. Lechová 5, I. Rebrošová 4/2, tréner: R. Makýš.

ŠKP: Hederová-Bónová, Rusňáková – Hanová 7/1, Krajčíková 3, Valková 4, Božiková 2, A. Schwarzová 11/4, L. Ivanová 7, Novotná, Griffiths, Grznárová, tréner: V. Ivanov.

POK. HODY: 3/3 – 6/5. © VYLÚČENÉ: 4 – 4.

ROZHODOVALI: Majstríková a Pastierik – 200 divákov.

PRIEBEH: 0:3, 3:3, 3:5, 6:6, 6:8, 7:9, 12:9, 12:12, 15:12, 18:13, 20:15, (20:16), 21:17, 22:18, 23:19, 25:20, 26:22, 28:25, 32:25, 32:27, 34:28, 36:30, 37:32, 38:34, 39:34.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554