Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
NESVADY – SOKOL BÁNOVCE N/B. 25:39 (10:22)
Článok bol pridaný 05.05.2017

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia liga v hádzanej žien pokračovala stretnutiami 20. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou majú za sebou ďalšiu prekážku na ceste za triumfom. V Nesvadoch zverenky trénera Richarda Makýša porazili domáci Ferplast jednoznačne 39:25, keď už v prvom polčase viedli o komfortných dvanásť gólov 22:10. „V úvodných minútach nás podržala brankárka Čížová, ale potom sme už mali dianie zápasu pevne v rukách. Dievčatá hrali na pôde, kde sa nám v minulosti príliš nedarilo, uvoľnene a s radosťou, príležitosť dostali všetky hráčky. Na pivote výborne zahrala Šipláková a v dobrom svetle sa predviedli spojky Marušincová, Kristína Obstová a Halmová,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. Strelecký koncert lídra súťaže previedla najmä Karolína Matušincová, ktorá domáce konto zaťažila jedenástimi gólmi. Bánovské hádzanárky však už v druhom zápase v rade predviedli mizériu v exekúcii pokutových hodov, keď tentoraz z desiatich nepremenili rovnú polovicu.

@ Zostávajúce výsledky 20. kola: Topoľčany – Zlatná n/O. 31:26 (15:10). Stupava – Močenok 38:28 (18:12. Sereď – Bernolákova Košice 25:32 (16:19). Šurany – Michalovce B 35:31 (19:16). Inter Bratislava – Hlohovec 24:22 (16:8).

12. Sereď                   20 2 0 18 456:618 4

$ Program 21. kola – 6.5. o 13. h: Michalovce B – Zlatná n/O., o 15. h: Inter Bratislava – Topoľčany, o 17. h: HK Sokol RMK Bánovce n/B. – Sereď, o 18. h: Močenok – Nesvady, 7.5. o 13. h: Bernolákova Košice – Šurany, o 17. h: Hlohovec – Stupava.

Na úvodný gólový zápis Šiplákovej zo začiatku druhej minúty odpovedala domáca Csontos. Vzápätí Bánovčanky poslala znovu do vedenia zo sedmičky Matušincová a hostky úplne ovládli dianie v stretnutí. Na konci 11. min opäť Matušincová z pokutového hodu zvýšila na 2:8 a v 27. min Šipláková natiahla rozdiel v skóre na desať gólov, keď upravovala stav na 9:19. Tesne pred prestávkou Denisa Halmová zavŕšila prvý polčas na 10:22 a o víťazovy nebolo najmenších pochýb. Aj po zmene strán pokračovali hostky v navyšovaní skóre a v 43. min po zakončení Matušincovej dosiahli najvyššie vedenie v stretnutí, keď mali navrch o šestnásť zásahov 15:31. Kuriózna situácia nastala v 55. min, kedy bánovská brankárka Čížová neprekonala zo sedmičky Luciu Harisovú, ktorá následne hodom cez celé ihrisko znížila do opustenej bránky Sokola na 22:35. Nepokazila však radosť favorizovaným Bánovčankám, ktoré si zaknihovali víťazstvo 25:39.

© FERPLAST: L. Harisová 1, Rajkóová – Csontos 7/3, Rudy 2, Kládek 1, Ryšavá 1, Šestáková 1, Gálová 2, Miškovičová 3, Molnárová, Ožvaldová 6, S. Harisová, Burešová 1, tréner: J. Miškovič. © SOKOL RMK: M. Šipláková, L. Čížová – J. Bencová, L. Bridová 2, E. Hrubá, A. Ráciková, E. Turková 6/1, L. Chocinová, Denisa Halmová 7, M. Šipláková 7/2, A. Obstová 3, K. Matušincová 11/2, K. Obstová 3, tréner: R. Makýš. © POK. HODY: 4/3 – 10/5. © VYLÚČENÉ: 7 – 5. © ROZHODOVALI: Jánošíková a Majstríková –  100 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:8, 3:9, 5:9, 6:11, 7:12, 8:13, 8:16, 9:16, 9:20, 10:20, (10:22), 10:23, 12:23, 12:26, 15:26, 15:31, 18:32, 19:35, 22:35, 23:37, 25:38, 25:39.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554