Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – STUPAVA 29:22 (16:10)
Článok bol pridaný 05.05.2017

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Po veľkonočnej prestávke pokračovala druhá najvyššia liga v hádzanej žien stretnutiami 19. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou privítali na domácej palubovke Tatran Stupava aj s Partizánčankami Katarínou Kankulovou a Zuzanou Janšákovou. V prvom meraní síl zvíťazila Stupava v pomere 32:28. Odveta sa niesla už v réžii bánovských hádzanárok, ktoré si po výhre 29:22 udržali pozíciu lídra a venovali svojmu trénerovi pekný darček k nedávnym narodeninám. „Od prvej do poslednej minúty hrali hráčky obidvoch družstiev s nasadením. Pre divákov to musel byť atraktívny zápas, v ktorom i napriek vyššiemu počtu gólov vynikli na oboch stranách brankárky. Priznám sa, že som mal pred súperom rešpekt, ale dievčatá výborne zvládli zápas. Myslím si, že týmto víťazstvom si ešte viac podvihli sebavedomie pred nasledujúcim stretnutím,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. V stretnutí bolo nariadených až šesťnásť pokutových hodov, z toho desať v prospech Bánoviec. Kým domáca brankárka Lucia Číčová kryla dve sedmičky, oproti v bránke chytajúca Anna Kvasnicová zneškodnila o dve viac, dokonca jednu aj sama premenila

@ Zostávajúce výsledky 19. kola: Hlohovec – Topoľčany 38:22 (18:8). Močenok – Inter Bratislava 20:25 (11:12). Bernolákova Košice – Nesvady 25:19 (15:7). Michalovce B – Sereď 50:32 (23:18). Zlatná n/O. – Šurany 23:15 (11:6).

12. Sereď                   19 2 0 17 431:586 4

$ Program 20. kola – 29.4. o 16. h: Topoľčany – Zlatná n/O., o 18. h: Nesvady – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Stupava – Močenok, 30.4. o 13.30 h: Sereď – Bernolákova Košice, o 14. h: Šurany – Michalovce B, o 15. h: Inter Bratislava – Hlohovec.

Stupavčanky išli v úvode stretnutia dvakrát do vedenia. Na konci 3. min Kovácsová upravovala na 1:2 a na začiatku 4. min Kankulová posielala hostky do vedenia 2:3. V nasledujúcich šiestich minútach domáce zaznamenali päťgólovú šnúru, na konci ktorej Halmová prepisovala skóre na 8:3. Bánovčanky držali opraty stretnutia pevne v rukách a v 18. min Turková natiahla vedenie Sokola na sedemgólový rozdiel 12:5. Ten mohli domáce hádzanárky do prestávky ešte zvýrazniť, ale v poslednej minúte úvodného dejstva Matušincová nepremenila sedmičku, a aj keď vzápätí navýšila vedenie Sokola na 16:9, Valachová stačila korigovať stav na polčasových 16:10. Druhé dejstvo prinieslo po šesť vylúčených hráčok na každej strane a až šesť nepremenných pokutových hodov. Domáce hádzanárky ale kráčali pevne za svojím cieľom a v 42. min po zakončení Kristíny Obstovej mali navrch o desať gólov 22:12. V pasáži od 49. do 52. min sa Stupavčankám podarilo skorigovať skóre na rozdiel šiestich zásahov 24:18, ale viac im domáce nedovolili a po víťazstve 29:22 získali dôležité dva body.

© SOKOL RMK: L. Čížová – J. Bencová, L. Bridová 3, E. Hrubá 1, E. Turková 3/1, L. Chocinová 1, Denisa Halmová 5, M. Šipláková 5/2, A. Obstová 1, K. Matušincová 6/2, K. Obstová 4, tréner: R. Makýš. © TATRAN: Balážová, Kvasnicová 1/1 – Kupkovičová, Kalmárová 1, V. Valachová 2, K. Kankulová 1, Kovácsová 6/2, Rumpelová 2, Z. Janšáková 1, R. Gašpareková, Gáliková 3, Kurčinová 3/1, Richterová 2, Švehlová, I. Gašpareková, trénerka: V. Gaburová. © POK. HODY: 10/5 – 6/4. © VYLÚČENÉ: 6 – 6. © ROZHODOVALI: Pastierik a V. Pokorný – 150 divákov. © PRIEBEH: 1:0, 1:2, 2:3, 8:3, 10:4, 12:5, 12:7, 13:8, 15:8, 16:9, (16:10), 18:10, 18:11, 20:11, 22:12, 22:14, 24:14, 24:18, 26:19, 26:20, 28:20, 29:21, 29:22.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554