Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
MOČENOK – SOKOL BÁNOVCE N/B. 30:36 (11:19)
Článok bol pridaný 31.03.2017

Po týždennej prestávke pokračovala druhá najvyššia liga v hádzanej žien stretnutiami 16. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou potvrdili úlohu favorita a v Močenku si vybojovali cenné dva body po víťazstve 36:30. Strelecký koncert predviedla spojka Sokola Karolína Matušincová, ktorá vsietila trinásť gólov a bola najlepšou kanonierkou duelu. „V prvom polčase sme ťažili z výbornej obrany, z ktorej sme vyrážali do rýchlych protiútokov. V druhom polčase sme po tom, čo sme viedli o desať gólov, otvorili obranu a dovolili sme domácim skorigovať výsledok. O výraznejšie víťazstvo nás pripravilo aj minimálne sedem-osem nepremenených čistých golových príležitostí,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. Už túto sobotu je na programe šláger odvetnej časti vedúcej dvojice celkov, v ktorom Bánovčanky na domácej palubovke vyzvú v súboji o body hádzanárky Hlohovca.

@ Zostávajúce výsledky 16. kola: ŠKP Topoľčany – Sereď 36:17 (16:11). Nesvady – Šurany 19:30 (9:18). Stupava – Zlatná n/O. 29:25 (15:10). Inter Bratislava – Michalovce B 32:30 (14:14). Hlohovec – Bernolákova Košice 31:19 (17:9).

@ Dohrávka 12. kola: Inter Bratislava – Nesvady 33:18 (16:8).

12. Sereď                     16 2 0 14 369:473 4

$ Program 17. kola – 1.4. o 17. h: HK Sokol RM Bánovce n/B. – Hlohovec, o 18. h: Močenok – Topoľčany, Zlatná n/O. – Nesvady, Šurany – Sereď, 2.4. o 13. h: Bernolákova Košice – Inter Bratislava, o 16. h: Michalovce B – Stupava.

Bánovčanky vstúpili do stretnutia koncentrovane a v polovici 7. min ich Turková posielala do vedenia 1:5. Favorizované hostky kraľovali na palubovke a na konci 19. min už viedli rozdielom ôsmich gólov 5:13. V nastolenom trende pokračovali do prestávky, keď do šatní odchádzali družstvá za stavu 11:19, ktorý stanovila Kristína Obstová. Po zmene strán hostky natiahli vedenie na desať zásahov, keď v 46. min Karolína Matušincová prepisovala skóre na 19:29. Následne bánovské hádzanárky poľavili v nasadenom tempe, čo domáce využili k miernemu skorigovaniu rozdielu v skóre. Pätnásť sekúnd pred záverom stretnutia Šípková upravila na výsledných 30:36.

© JUNIOR: Lovászová, Karlubíková – Rábeková 1, Šoková, Bocánová 1, Sklenárová, Chudáčiková, L. Lenčéšová 6, Dianová 4, D. Szarková 6/1, Šípková 6, Kuklová, Petrová 6, tréner: Š. Kelemen. © SOKOL RMK: L. Čížová – L. Bridová 1, D. Hanová 1, E. Hrubá, A. Ráciková, E. Turková 4/1, L. Chocinová 3, I. Rebrošová 3, Denisa Halmová 2, M. Šipláková, A. Obstová 7, K. Matušincová 13/3, K. Obstová 2, tréner: R. Makýš. © POK. HODY: 1/1 – 5/4. © VYLÚČENÉ: 5 – 5. © ROZHODOVALI: Jánošíková a Majstríková – 50 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 1:1, 1:5, 3:6, 4:7, 4:9, 5:9, 5:13, 8:14, 10:16, 10:18, (11:19), 12:20, 15:21, 16:23, 18:23, 18:27, 19:29, 20:31, 24:31, 26:32, 27:34, 29:36, 30:36.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554