Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – KOŠICE 42:24 (26:12)
Článok bol pridaný 08.03.2017

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia liga v hádzanej žien mala na programe stretnutia 14. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou

potvrdili úlohu favorita a na domácej palubovke zdolali posledný celok súťaže Bernolákova Košice vysoko 42:24. Hostky ešte uľahčili lídrovi situáciu, keď do Bánoviec pricestovali v osemčlennej zostave.

„Košičanky sa snažili hrať útočne, aj keď nastúpili v oklieštenej zostave. V úvodnej sedemminútovke nás potrápili, potom sme však začali lepšie brániť, získavali sme lopty a z rýchlych protiútokov sme skórovali. V druhom polčase sme hrali takpovediac v tréningovom tempe a snažili sme sa zdokonalovať nacvičené kombinácie,“ zhodnotil stretnutie tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš.

@ Zostávajúce výsledky 14. kola: ŠKP Topoľčany – Nesvady 29:21 (16:10). Michalovce B – Močenok 40:28 (20:9). Stupava – Sereď 29:27 (16:13). Inter Bratislava – Šurany 30:24 (12:9). Hlohovec – Zlatná n/O. 33:29 (18:13).

12. Bernolákova Košice 14 1 2 11 324:440 4

$ Program 15. kola – 11.3. o 13. h: Michalovce B – Hlohovec, o 17. h: HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – ŠKP Topoľčany, o 18. h: Zlatná na Ostrove – Inter Bratislava, 12.3. o 13. h: Bernolákova Košice – Močenok, o 16. h: Sereď – Nesvady, o 17. h: Šurany – Stupava.

Hostky vleteli do stretnutia bez rešpektu a po góloch Kišidayovej a Navarčíkovej na konci 2. min viedli 0:2. O dve minúty Kišidayová upravovala na 1:3 a až potom sa rozbehol aj domáci stroj. V 6. min Matušincová posielala Sokol po prvý raz do vedenia 4:3 a v 10. min už mali Bánovčanky po zakončení Alžbety Obstovej navrch o štyri góly 8:4. Domáce hádzanárky ovládli dianie medzi sedmičkami a do prestávky si vypracovali komfortné vedenie o 14 gólov 26:12. Aj úvod druhého dejstva patril Košičankám, ktoré hlavne zásluhou Navarčíkovej štyrmi gólmi v rade skresali rozdiel na 26:16. Domáce odpovedali päťgólovou šnúrou, ktorú uzatvárala v 39. min Hrubá gólom na 31:16. V 52. min Hanová natiahla vedenie Sokola už na rozdiel devätnástich gólov, keď prepisovala skóre na 40:29. Bodku za stretnutím urobila sedem sekúnd pred záverečným hvizdom Pajorová, ktorá upravila skóre na výsledných 42:24.

© SOKOL RMK: M. Sakalošová, L. Čížová – J. Bencová 1, L. Bridová 6, D. Hanová 4, E. Hrubá 4, E. Turková 7/1, L. Chocinová 2, Denisa Halmová 4, M. Šipláková 2/1, A. Obstová 6, K. Matušincová 6/1, K. Obstová, tréner: R. Makýš. © BERNOLÁKOVA: Kalmárová – Englerová 2, Pajorová 8, Petreková 4, Navarčíková 5/2, Soláriková 1, Kišidayová 4, Gašparová, tréner: M. Maguška. © POK. HODY: 3/3 – 2/2. © VYLÚČENÉ: 2 – 5. © ROZHODOVALI: Pastierik a Pokorný – divákov. © PRIEBEH: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 8:4, 9:6, 13:6, 13:7, 15:7, 15:9, 20:9, 20:10, 25:10, 26:11, (26:12), 26:16, 31:16, 34:17, 35:20, 40:21, 42:23, 42:24.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554