Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – ZLATNÁ N/O. 35:29 (20:12)
Článok bol pridaný 22.02.2017

Po dvojmesačnej prestávke mala druhá najvyššia liga v hádzanej žien na programe stretnutia 12. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou na domácej palubovke potvrdili pozíciu lídra a Handball Zlatná na Ostrove zdolali 35:29, keď v polčase viedli 20:12 a v 46. minúte aj dvanásťgólovým rozdielom 31:19. „Do ôsmej minúty súper držal s nami krok, no potom sme prešli na obranu nula-šesť a aj vďaka rýchlym protiútokom sme si vypracovali rozhodujúci náskok. V druhom polčase hrali dievčatá uvoľnene a vývoj zápasu sme už bezpečne kontrolovali. Príležitosť dostali všetky hráčky a každá jedna aj skórovala,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. Ten v druhom polčase nechal oddychovať krídelníčku Alžbetu Obstovú, ktorá v prvej desaťminútovke stačila vsietiť osem gólov.

@ Zostávajúce výsledky 12. kola a góly Partizánčaniek: ŠKP Topoľčany – Stupava 24:22 (15:11), Z. Janšáková 3, K. Kankulová (obe Stupava) 2. Močenok – Šurany 29:26 (14:11). Bernolákova Košice – Michalovce B 27:39 (12:20). Inter Bratislava – Nesvady – odložené na 19.3. Hlohovec – Sereď 40:25 (20:8).

12. Bernolákova Košice 12 0 2 10 271:373 2

$ Program 13. kola – 25.-26.2.: Michalovce B – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (26.2. o 13. h), Bernolákova Košice – Topoľčany, Šurany – Hlohovec, Zlatná n/O. – Močenok, Sereď – Inter Bratislava, Nesvady – Stupava.

O úvodný gólový zápis sa na začiatku 2. min postarala Dohnancová a ešte v polovici 3. min Olajasová poslala Zlatú do vedenia 1:2. Dva góly Alžbety Obstovej poslali o minútu domáce prvý raz do vedenia. Hostky však v úvode držali s favorizovanými domácimi krok a v 8. min Talárová zo sedmičky vyrovnala na 4:4. V nasledujúcich piatich minútach Bánovčanky štyrmi gólmi v rade ušli na 8:4. Zlatnianky sa však opäť dotiahli na rozdiel jediného zásahu, keď v 17. min Nagyová znížila na 9:8 a o dve minúty Kasznárová upravovala na 10:9. Záverečná dvanásťminútovka prvého polčasu sa ale niesla v jasnej réžii Bánovčaniek, ktoré zlepšili obranu a do šatní odchádzali s komfortným vedením 20:12. Hneď po prestávke Hanová dvomi zásahmi zvýraznila odstup Sokola na 22:12 a po zakončení Matušincovej v 42. min viedli domáce už dvanásťgólovým rozdielom 29:17. V záverečnej desaťminútovke sa hlavne zásluhou Dohnancovej podarilo hostkám skorigovať stav na 34:29. Posledné slovo mali Bánovčanky, keď tri sekundy pred záverečným hvizdom Turková po sóle spečatila ich víťazstvo na konečných 35:29.

© SOKOL RMK: L. Čížová – J. Bencová 2, L. Bridová 2/1, D. Hanová 5, E. Turková 4, L. Chocinová 4, Denisa Halmová 3, M. Šipláková 1, A. Obstová 8, K. Matušincová 5, K. Obstová 1/1, tréner: R. Makýš. © HANDBALL: Elexová – Olajosová 3, Kasznárová 1, Dohnancová 9, Nagyová 4/2, M. Szabóová 3, J. Szabóová 1, Talárová 2/2, Talianová 1, V. Tóthová 5, Horváthová, tréner: P. Talár. © POK. HODY: 2/2 – 9/6. © VYLÚČENÉ: 5 – 6. © ROZHODOVALI: Haščík a Sivák – 250 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 4:3, 4:4, 8:4, 9:5, 9:8, 10:9, 12:9, 12:10, 16:10, 16:11, 18:11, 18:12, (20:12), 22:12, 23:14, 25:15, 27:17, 29:17, 31:19, 32:21, 32:23, 33:25, 34:25, 34:29, 35:29.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554