Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – ŠURANY 30:22 (12:11)
Článok bol pridaný 20.12.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia liga v hádzanej žien pokračovala stretnutiami nekompletného 11. kola, ktoré uzavrelo prvú polovicu súťaže a zároveň bolo posledným v tomto roku. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou na domácej palubovke vyzvali v boji o body obhajcu vlaňajšieho prvenstva HKM Šurany. Ten však do Bánoviec pricestoval virózou v značne preriedenej zostave, bez jedinej hráčky na striedanie. Napriek tomu Šurianky vzdorovali Bánovčankám až do 49. minúty, kedy bol stav 21:18. Bánovské hádzanárky však nepripustili drámu a stretnutie dotiahli do víťazstva 30:22, ktoré im pri prehre Stupavy na palubovke bratislavského Interu prinavrátilo pozíciu lídra súťaže. „V prvom polčase sme nedôrazne bránili a vždy, keď sme sa začali odpútavať, vzápätí sme dovolili súperovi dotiahnuť sa na rozdiel jediného gólu. V druhom polčase sme si vypracovali štvorgólové vedenie a od tej chvíle sme už kontrolovali vývoj stretnutia. Hostky hrali v oklieštenej zostave a v závere im už dochádzali sily. Nebyť nepremenených šancí a siedmich nastrelených žrdí, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš, ktorý si spolu so svojimi zverenkami budú môcť vychutnávať honor jesenného kráľa až 18. februára, kedy sa stretnutiami 12. kola otvorí odvetná časť ligy.

@ Zostávajúce výsledky 11. kola: ŠKP Topoľčany – Michalovce B 33:28 (17:14). Inter Bratislava – Stupava 29:19 (14:4). Močenok – Sereď 34:24 (19:10). Hlohovec – Nesvady – odložené (kvôli účinkovaniu Hlohovca v semifinále Slovenského pohára). Predohraté: Bernolákova Košice – Zlatná n/O. 27:29 (17:12).

@ Dohrávka 9. kola: Michalovce B – Šurany 32:30 (14:17).

12. Košice                   11 0 2 9 244:334 2

$ Program 12. kola – 18.-19.2.: HK Sokol RMK Bánovce n/B. – Zlatná n/O., ŠKP Topoľčany – Stupava, Inter Bratislava – Nesvady, Hlohovec – Sereď, Močenok – Šurany, Bernolákova Košice – Michalovce B.

Na úvodný gól Špendlovej, ktorá v 21. sekunde premenila pokutový hod, odpovedali domáce štyrmi zásahmi v rade a v 7. min viedli 4:1. Na začiatku 14. min Srncová natiahla vedenie Sokola na rozdiel štyroch gólov – 8:4 – no hostky neskladali zbrane. Aj napriek oklieštenej zostave bojovali a v 18. min Liekovská znížila na 8:7. V takomto duchu, kedy domáce odskočili na rozdiel troch gólov a hostky sa vzápätí dotiahli na rozdiel jedného, sa niesol zápas až do konca prvého polčasu, kedy na ukazovateli skóre svietil stav 12:11. V 33. min Špendlová opäť dotiahla Šurany na dostrel jediného gólu 13:12, no Bánovčanky sa vzápätí odpútali na štvorgólový rozdiel, keď na začiatku 37. min Turková upravovala na 16:12. Od tohto momentu hrali domáce koncentrovanejšie a hoci na konci 50. min Matušincová nepremenila sedmičku, dvomi gólmi poslala Sokol do vedenia 24:18. V záverečnej desaťminútovke domáce ešte zvýraznili svoje víťazstvo a divákom opäť ponúkli naskakovačku, keď nahodenie Denisy Halmovej premenila z výskoku Alžbeta Obstová. Šesť sekúnd pre vypršaním hracieho času Matušincová z trháku upravila na výsledných 30:22.

© SOKOL RMK: M. Sakalošová, L. Čížová – J. Bencová, L. Bridová 2, D. Hanová, J. Srncová 5, E. Hrubá, A. Ráciková, E. Turková 6/1, L. Chocinová 2, Denisa Halmová 3, A. Obstová 4, K. Matušincová 6/1, K. Obstová 2, tréner: R. Makýš. © HKM: Vachová, Grandtnerová – Rácková 5, Takáčová 7, Špendlová 8/3, Klučková, Slažanská 1, Lieskovská 1, trénerka: A. Grantnerová. © POK. HODY: 3/2 – 3/3. © VYLÚČENÉ: 6 – 4. © ROZHODOVALI: Bočáková a Klieštiková – 120 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 6:3, 8:4, 8:7,  10:7, 10:9, 12:9, (12:11), 13:11, 13:12, 16:12, 16:14, 18:14, 19:15, 20:16, 21:18, 24:18, 25:19, 27:19, 28:21, 29:22, 30:22.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554