Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
SOKOL BÁNOVCE N/B. – BEMACO PREŠOV
Článok bol pridaný 19.12.2016

ŠTVRŤFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA HÁDZANÁROK

Slovenský pohár v hádzanej žien 2016/2017 mal uplynulú stredu a štvrtok na programe zápasy štvrťfinále. Tesne predtým Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej za organizátora Final four schválil HK AS Trenčín. Dejiskom zápasov semifinále a finále bude 17. a 18. decembra tamojšia Mestská športová hala. Záujem o usporiadanie záverečného turnaja prejavil v stanovenom termíne do 3. novembra okrem Trenčína aj HK Slávia Partizánske, ktorý však svoju prihlášku neskôr stiahol. Samotné štvrťfinálové duely priniesli opäť prekvapenie. A zrodilo sa na úkor práve hádzanárok Partizánskeho. O malú senzáciu sa znovu postaral HC Sporta Hlohovec. Zverenkyne trénera Ivana Dávidka potvrdili, že v Slovenskom pohári to na súperov z česko-slovenskej WHIL vedia, keď v rozpätí troch rokov si pripísali už štvrtý cenný skalp. Po vyradení Senca pred dvomi rokmi, vlani senzačne zastavili Šaľu, kým v aktuálnej pohárovej edícii po ŠKP Bratislava skončila na ich štíte Slávia Partizánke. Ďalší účastník druhej najvyššej súťaže hádzanárok HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou výrazne potrápil v boji o postup interligistu Bemaco Prešov. Na začiatku druhého polčasu sa Bánovčanky ujali vedenia 14:13, no ostrieľanejšie východniarky vydarenou pasážou od 36. do 45. minúty si vypracovali rozhodujúci náskok a po víťazstve 33:26 nebudú chýbať v semifinále. „Na stretnutie sme nastupovali s odhodlaním vyhrať, aj keď musím priznať, že sme si viac priali za súpera susedné Partizánske. V prvom polčase sa dievčatá nezlomili ani za nepriaznivého stavu. Hrali sme dobre v útoku aj v obrane, za ktorou stála výborne chytajúca Čížová. V druhom polčase sme sa nevyhli hluchej osemminútovke, počas ktorej si súper vytvoril rozhodujúci náskok a taktickou hrou si už potom udržal vedenie. Rozhodli skúsenosti a vyššia trénovanosť Prešovčaniek. Našu hru do určitej miery ovplyvnilo vylúčenie Turkovej, ktorej góly nám chýbali,“ zhodnotil stretnutie tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. Najlepšiu štvorku podľa očakávania doplnili Duslo Šaľa a obhajca trofeje Iuventa Michalovce, ktorý v minuloročnom finále Slovenského pohára žien v Šali zdolalal HK Slávia Partizánske v pomere 28:17 po nerozhodnom polčase 11:11. Víťaz Slovenského pohára 2016/2017 má právo štartovať vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) 2017/2018. V prípade, že víťaz SP je aj majstrom Slovenska, toto právo prechádza na finalistu.

$ Zostávajúce výsledky štvrťfinále Slovenského pohára 2016/2017 (hrá sa na 1 zápas): Sporta Hlohovec – HK Slávia Partizánske 22:22 (13:12) – 4:2 na 7 m hody. Handball Zlatná na Ostrove – Duslo Šaľa 20:29 (10:14). AS Trenčín – Iuventa Michalovce 12:31 (3:17).

26:33 (13:13)

O otvárací gól duelu sa na začiatku 2. min postarala Bačíková, no domáce sa nezľakli favorita a o 53 sekúnd po góloch Turkovej a Alžbety Obstovej viedli 2:1. V úvodnej štvrťhodine sa oba celky prestriedali vo vedení, aby na konci 16. min Hanová poslala Sokol do dvojgólového vedenia 8:6. Favorizované hostky odpovedali šnúrou piatich gólov v rade a otočili do 22. min na 8:11. V 25. min hostky po presnom zásahu Bačíkovej zvýraznili svoje vedenie na rozdiel štyroch gólov 9:13. Záver prvého polčasu však patril Bánovčankám, ktoré dokázali do odchodu na prestávku zrovnať skóre, keď dvadsať sekúnd pred vypršaním prvého dejstva Turková vyrovnávala na 13:13. Hneď po zmene strán Halmová poslala Sokol do vedenia 14:13, ale Prešovčanky hlavne vďaka Pavúkovej otočili na 14:16 a do 39. min zvýraznili odstup o ďalšie dva zásahy na 18:22. Domáce sa ešte dotiahli na tri góly – v 53. min 24:27 a v 54. min 25:28 – ale východniarky si postrážili postup do semifinále a do záverečného hvizdu prikrášlili svoje víťazstvo na 26:33.

© SOKOL RMK: M. Sakalošová, L. Čížová – J. Bencová, D. Hanová 4, J. Srncová 3, A. Ráciková, E. Turková 6/1, L. Chocinová, Denisa Halmová 6/2, P. Vaňová, M. Šipláková, A. Obstová 4, K. Matušincová 2/1, K. Obstová, L. Bridová 1, tréner: R. Makýš. © BEMACO: Goboňová, Bernátová – Bačíková 4, Čirčová, Popovcová 1, Liebiedieva 2, Vraňuchová, Šutranová 5, Milenkyová, Pavúková 10/4, Puzderová, Harčarufková 5, Tomášová, Demajová 6, Vagaská, tréner: D. Daniš. © POK. HODY: 4/4 – 4/4. © VYLÚČENÉ: 4 – 5. © ČK: 53. Turková (tri vylúčenia). © ROZHODOVALI: Balogh a Novák – 120 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 2:1, 3:2, 3:4, 4:5, 6:5, 6:6, 8:6, 8:11, 9:11, 9:13, (13:13), 14:13, 14:16, 15:17, 17:18, 18:19, 18:22, 19:22, 19:24, 20:26, 21:26, 24:27, 25:28, 25:30, 26:30, 26:33.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554