Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
STUPAVA – SOKOL BÁNOVCE N/B. 32:28 (13:15)
Článok bol pridaný 15.11.2016

Vo vyrovnanom stretnutí si Tatran aj s dvojicou bývalých hráčok HK Slávia Partizánske Zuzanou Janšákovou a Barborou Ďurechovou pripísali na konto cenné dva body za víťazstvo 32:28, ktorým zostreli Bánovce z prvej priečky. O osude duelu, ktorý vyústil do dramatickej koncovky, rozhodla záverečná päťminútovka. Tatran ju vyhral 6:2 aj zákrokom brankárky Anny Kvasnicovej. „Myslím si, že stretnutie, ktoré sa hralo vo výbornej atmosfére, malo dobrú úroveň a divákom sa muselo páčiť. Jediné, čo môžem mojim hráčkam vytknúť, sú nepremenené šance. V závere sme už hrali vabank, no nevyšlo nám to. Škoda, dovolím si tvrdiť, že minimálne bod sme mohli získať,“ povedal po stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš.

@ Zostávajúce výsledky 8. kola: Topoľčany – Hlohovec 17:26 (7:17). Inter Bratislava – Močenok 38:16 (16:9). Nesvady – Bernolákova Košice 31:31 (17:18). Sereď – Michalovce B 28:29 (12:12). Šurany – Zlatná n/O. 31:23 (14:11).

12. Košice               8 0 2 6 174:242 2

$ Program 9. kola – 17.11. o 16.30 h: Michalovce B – Šurany, 19.11. o 18. h: Močenok – Stupava, o 18.30 h: Zlatná n/O. – ŠKP Topoľčany, 20.11. o 13. h: Bernolákova Košice – Sereď, o 15. h: HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Nesvady, o 17. h: Hlohovec – Inter Bratislava.

Domáce si v úvodných minútach vypracovali dvojgólové vedenie, ktoré v 11. min Kovácsová zvýraznila o ďalší zásah na 7:4. Bánovčanky odpovedali trojgólovou šnúrou, na konci ktorej Srncová v 14. min vyrovnávala stav na 7:7. Tatran odpovedal rovnakou mincou a v 18. min svietil na ukazovateli stav 10:7. Záverečná desaťminútovka prvého dejstva sa niesla v znamení presnejšie zakončujúcich Bánovčaniek, ktoré v 26. min po prvý raz poslala do vedenia Kristína Obstová – 12:13. Vzápätí síce Janšáková zrovnala skóre, ale dva góly Srncovej znamenali polčasový stav 13:15. Po obrátke Stupavčanky za necelých deväť minút otočili skóre na 19:16, keď predtým Hanová zo sedmičky neprekonala Kvasnicovú v domácej bránke. Hádzanárky Sokola však neskladali zbrane a v 47. min hráčka s číslom 22 na drese Matušincová vyrovnala na 22:22. Vzápätí sa z domácich radov trafila do čierneho Kupkovičová a po nej Klamová – 24:22 – keď predtým Kvasnicová kryla sedmičku aj Turkovej. Dráma pokračovala, keď v 53. min Bencová z pokutového hodu vyrovnala na 25:25, aby následne Kovácsová namierila zo sedmičky do žrde. O minútu Matušincová naklonila misky váh na stranu Bánoviec – 25:26 – ale v zostávajúcich minútach boli v koncovke efektívnejšie domáce hádzanárky. Gól Alžbety Obstovej v polovici 58. min na 28:27 ešte síce držal Bánovčanky v hre o body, ale hráčky Tatrana eliminovali snahu hostiek aj vďaka výborne chytajúcej Kvasnicovej a na konto si pripísali cenné víťazstvo 32:28.

© TATRAN: Balážová, Kvasnicová – B. Ďurechová, Yildizová, Kupkovičová 6,  Kalmárová 4, V. Valachová 2, Kovácsová 11/4, Kubovičová, Z. Janšáková 2, R. Gašpareková 3, Klamová, Jančíková, Richterová 4, Švehlová, I. Gašpareková, tréneri: V. Gaburová a M. Kanda. © SOKOL RMK: M. Sakalošová, L. Čížová – J. Bencová 2/1, L. Bridová 2, D. Hanová 3, J. Srncová 4, E. Turková 7/2, L. Chocinová, Denisa Halmová 2, M. Šipláková, A. Obstová 5, K. Matušincová 2, K. Obstová 1, tréner: R. Makýš. © POK. HODY: 5/4 – 6/3. © VYLÚČENÉ: 6 – 7. © ČK: 44. Halmová (tri vylúčenia). © ROZHODOVALI: Sivák a Oťapka – 120 divákov. © PRIEBEH: 2:0, 2:1, 3:1, 4:2, 5:3, 5:4, 7:4, 7:7, 10:7, 10:9, 12:10, 12:13, 13:13, (13:15), 14:15, 14:16, 19:16, 19:18, 21:18, 22:19, 22:22, 24:22, 25:23, 25:26, 28:26, 28:27, 31:27, 31:28, 32:28.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554