Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
KOŠICE – SOKOL BÁNOVCE N/B. 19:34 (4:17)
Článok bol pridaný 12.10.2016

Druhá najvyššia slovenská liga v hádzanej žien mala na programe stretnutia 3. kola. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou sa predstavili na palubovke posledného celku súťaže Bernolákova Košice. Bánovčanky splnili úlohu favorita a po vysokom víťazstve 34:19 si z východu republiky odniesli plný bodový zisk. „Myslím si, že výsledok hovorí za všetko. Dievčatá strieľali góly po pekných akciách. Kým prvý polčas bol z našej strany suverénny, v tom druhom hráčky v podvedomí zvýšiť skóre mysleli viac na útok než na obranu,“ povedal po stretnutí tréner hádzanárok Bánoviec Richard Makýš. Jeho zverenky sa po troch odohratých kolách stali novým lídrom súťaže. Teraz nasleduje v súťaži dvojtýždňová prestávka, po ktorej sa hádzanárky Bánoviec predstavia v medziokresnom derby v Topoľčanoch.

Zostávajúce výsledky 3. kola: Šurany – Inter Bratislava 25:24 (14:9). Nesvady – Topoľčany 25:20 (17:8). Zlatná n/O. – Hlohovec 19:25 (10:13). Močenok – Michalovce B 29:28 (13:17). Sereď – Stupava 23:30 (15:15).

12. Bernolákova Košice 3 0 0 3   57:94   0

Program 4. kola – 15.10. o 10. h: ŠKP Topoľčany – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, o 15. h: Inter Bratislava – Zlatná n/O., o 17. h: Stupava – Šurany, o 18. h: Močenok – Bernolákova Košice, Hlohovec – Iuventa Michalovce B, 16.10. o 18. h: Nesvady – Sereď.

V prvom polčase sa palubovkou prehnalo bánovské tornádo. V 10. min síce domáca Petursdottir znížila na 3:5, no ďalšie minúty sa niesli v plnej réžii Bánovčaniek. Tie zostávajúcu prvopolčasovú pasáž vyhrali 1:12, keď Hanová uzatvárala prvé dejstvo na 4:17. Druhý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Hostky zvolnili v obrane, čo domáce využili a zveľadili svoj počet strelených gólov. V závere bánovské hádzanárky ponúkli aj exhibičné zakončenia, keď Alžbeta Obstová po sesterskej spolupráci s Kristínou Obstovou z naskakovačky najskôr upravovala na 18:33 a v poslednej minúte podčiarkla výsledok na 19:34.

BERNOLÁKOVA: Soláriková – Gašparová, Pajorová 4, Englerová 1, Navarčíková 1, Tomčejová 1, Petursdottir 8/2, Kišidayová, Sztachová 4, tréner: M. Maguška. SOKOL: L. Čížová – D. Hanová 3/1, J. Srncová 4, E. Turková 5/1, P. Vaňová 1, M. Šipláková 4/1, A. Obstová 6, K. Matušincová 7/1, K. Obstová 3, A. Ráciková 1, tréner: R. Makýš. POK. HODY: 3/2 – 7/6. VYLÚČENÉ: 4 – 3. ROZHODOVALI: Cibere a Richvalský – 20 divákov.  PRIEBEH: 0:2, 1:4, 3:5, 3:10, 4:14, (4:17), 6:17, 7:21, 13:23, 14:28, 15:31, 18:33, 19:34.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554