Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
MOČENOK – GABOR BÁNOVCE N/B. 18:27 (9:16)
Článok bol pridaný 18.05.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Stretnutiami posledného 22. kola sa v druhej najvyššej slovenskej lige v hádzanej žien uzavrel súťažný ročník 2015/2016. Jeho víťazom a zároveň družstvom s právom postupu do česko-slovenskej ligy WHIL sa stali hráčky Šurian po triumfe 27:22 u obhajcu prvenstva v Michalovciach. Hádzanárky Jednoty Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou sa rozlúčili so sezónou výhrou 27:18 na palubovke Juniora Močenok. So ziskom 23 bodov a s bilanciou deviatich víťazstiev, piatich remíz a ôsmich prehier obsadili zverenky trénera Richarda Makýša konečnú siedmu priečku, ktorú mali istú už pred záverečným kolom. Po ročnej pauze zavinenej zranením kolena zasiahla do hry Martina Šipláková, ktorá odohrala posledných desať minút. K stovkárkam v bánovskom drese Eve Turkovej a Alžbete Obstovej sa pridala aj Karolína Matušincová, ktorá v aktuálnej sezóne prekonala stogólovú hranicu v 40. min duelu, keď zvyšovala vedenie Bánoviec na 10:22. „Od začiatku sme išli jasne za víťazstvom. Základom nášho triumfu bola dobrá obrana na čele s brankárkou Luciou Čížovou, ktorá mala štyridsaťpäť percentnú úspešnosť zákrokov. Pred zápasom sme si stanovili tri ciele, získať dva body, Matušincovej stý gól v sezóne a preskočiť Michalovce v počte strelených gólov, čo sa nám podarilo splniť,“ povedal po poslednom stretnutí tréner bánovských hádzanárok Richard Makýš. Jeho zverenky sa so 658 gólmi stali celkom s najvyšším počtom vsietených gólov.

@ Zostávajúce výsledky 22. kola: ŠKP Topoľčany – Stupava 24:25 (13:14). Nesvady – AS Trenčín 15:32 (9:19). Hlohovec – Bernolákova Košice 37:14 (21:5). Zlatná n/O. – Inter Bratislava 22:20 (12:9). Michalovce J – Šurany 22:27 (13:13).

12. Bernolákova Košice 22 3 1 18 462:682 7

Bánovčanky od úvodnej minúty pôsobili koncentrovane a v 8. min sa po zakončení Alžbety Obstovej ujali vedenia 3:6. Domáce zvýšili obrátky a v 11. min Rábeková vyrovnala stav. Lenže prišla ďalšia silná pasáž Bánovčaniek s výborným bránením, nepriestrelnou Čížovou a v 18. min Alžbeta Obstová upravovala na 6:10. Hostky boli pri chuti a v 25. min Turková natiahla rozdiel v skóre na sedem gólov – 8:15. S rovnaným komfortným náskokom odchádzali hádzanárky Bánoviec aj na prestávku, keď Halmová v 58. min stanovila účet prvého dejstva na 9:16. Bánovčanky definitívne zrazili domáce do kolien v úvodnej sedemminútovke druhého polčasu, kedy hlavne vďaka presnej ruke Matušincovej išli do dvanásťgólového trháku 9:21. Domáce hádzanárky už nedokázali odpovedať na daný vývoj a hoci do 52. min skresali manko o päť gólov na 16:23, Bánovčanky hnané svojím fanklubom, bezpečne kontrolovali záver stretnutia. Päť sekúnd pred záverečným hvizdom Srncová z pivota prikrášlila víťazstvo Gabora na konečných 18:27.

© JUNIOR: V. Lenčéšová, Straňáková – Lieskovská 3, Dobišová 2/1, Rábeková 4, L. Lenčéšová 2, Csuczorová 3/1, Dianová 2/1, Bocánová 2, Jablonická, Tóthová, trénerka: D. Braunová. © GABOR: L. Čížová, I. Halásová – J. Srncová 5, B. Mikulášová, A. Obstová 5, Denisa Halmová 2, E. Turková 4, L. Bridová 4, A. Ráciková, K. Matušincová 7/1, K. Obstová, M. Šipláková, tréner: R. Makýš. © POK. HODY: 4/3 – 1/1. © VYLÚČENÉ: 2 – 1.  © ROZHODOVALI: Veselka a Zubo – 50 divákov. © PRIEBEH: 1:0, 1:2, 2:4, 3:6, 6:6, 6:10, 7:13, 8:15, 9:15, (9:16), 9:21, 10:28, 12:23, 16:23, 17:24, 18:26, 18:27

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554