Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
GABOR BÁNOVCE N/B. – ZLATNÁ NA OSTROVE 25:25 (11:10)
Článok bol pridaný 27.04.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia slovenská liga v hádzanej žien mala na programe stretnutia 19. kola. Prinieslo aj jedno prekvapenie na úkor junioriek Michaloviec, keďže líder súťaže prehral v Močenku. Hádzanárky Jednoty Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou privítali na domácej palubovke v súboji tabuľkových susedov Zlatnú na Ostrove. Bánovčanky si hneď v úvode duelu vypracovali štvorgólové vedenie a v druhom polčase mali ešte v 49. minúte navrch o tri góly. Nakoniec sedem sekúnd pred záverečným hvizdom ratovali zisk bodu, keď Iveta Rebrošová vyrovnala stav na konečných 25:25. „Bol to pekný zápas s dramatickou koncovkou, v ktorom sme dôsledkom nepremenených gólových príležitostí stratili bod,“ skonštatoval po stretnutí tréner hádzanárok Bánoviec Richard Makýš.

@ Zostávajúce výsledky 19. kola: Bernolákova Košice – AS Trenčín 17:37 (11:18). Inter Bratislava – Topoľčany 35:22 (17:14). Stupava – Hlohovec 20:19 (10:12). Močenok – Michalovce J 25:23 (13:10). Šurany – Nesvady 38:27 (21:15).

12. Bernolákova Košice 19 3 0 16 409:592 6

$ Program 20. kola – 30.4. o 18. h: Nesvady – Bernolákova Košice, Zlatná n/O. – Šurany, 1.5. o 10. h: ŠKP Topoľčany – Močenok, o 15. h: AS Trenčín – Inter Bratislava, o 17. h: Hlohovec – Gabor Bánovce n/B., prehraté: Michalovce J – Stupava 33:14 (17:9).

Bánovčanky rozbehli zápas sebavedome a po šiestich minútach viedli 4:0. K slovu sa dostali aj hostky a v 14. min Kvasovská zrovnala skóre na 6:6. V nasledujúcich piatich minútach hostky stratili istotu v koncovke a Rebrošová s Chocinovou posunuli Gabor do vedenia 8:6. Hostky však opäť zmazali manko, no Chocinová v poslednej minúte prvého polčasu naklonila misky váh na stranu domácich. V 39. min Talárová zo sedmičky poslala Zlatnú po prvý raz do vedenia 15:16, to už domáci hrali bez vylúčenej Lechovej, ktorá uvidela červenú kartu. V 43. min hostky viedli 17:18, no dva góly Turkovej a jeden presný zásah Bridovej, s premenenou sedmičkou Rebrošovej, znamenali obrat v skóre na 21:18. Ešte v 49. min boli Bánovčanky v trojgólovom trháku 23:20, následne bola vylúčená Turková, hostky opäť vyrovnali skóre a zápas vygradoval do drámy. Zlatňanky boli v eufórii a v 59. min odskočili na rozdiel dvoch zásahov 23:25. V napätom závere najskôr Chocinová z trháku znížila a sedem sekúnd pred koncom zápasu bola v rovnakej pozícii faulovaná. Z nariadeného pokutového hodu Rebrošová zariadila deľbu bodov, keď stretnutie vyústilo do remízy 25:25.

© GABOR: L. Čížová, I. Halásová, J. Beluská – J. Srncová 1, A. Obstová, Denisa Halmová 3, E. Turková 3, L. Bridová 6, L. Chocinová 3, N. Lechová 2, J. Bencová 1, I. Rebrošová 6/6, L. Lipčáková, B. Mikulášová, tréner: R. Makýš. © HANDBALL: Csenteová, Elexová – Szabóová, Szalaiová 1, Olajosová 2, Kasznárová 5, Sebenová, Dohnancová 2, Talárová 4/4, Nagyová 2, Kvasovská 6, Zakal, Svec Somogy, Mihoková 3, tréner: P. Talár. © POK. HODY: 6/6 – 4/4. © VYLÚČENÉ: 4 – 6. © ČK: 39. Lechová. © ROZHODOVALI: Mihálik a Bočáková – 80 divákov. © PRIEBEH: 4:0, 5:2, 6:6, 8:6, 9:9, 10:10, (11:10), 12:10, 12:12, 14:13, 15:16, 16:17, 17:18, 21:18, 22:19, 23:20, 23:23, 23:25, 25:25.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554