Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
NESVADY – GABOR BÁNOVCE N/B. 27:24 (14:13)
Článok bol pridaný 20.04.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia slovenská liga v hádzanej žien pokračovala stretnutiami 18. kola. Hádzanárky Jednoty Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou bojovali o body v Nesvadoch, kde siahali na plný bodový zisk. Ešte v 53. min viedli o dva góly 24:22, lenže v záverečnej sedemminútovke už nedokázali skórovať. V tejto pasáži prišiel Gabor o vylúčené Turkovú s Halmovou, ktoré uvideli červenú kartu. Nesvady otočili skóre vo svoj prospech aj vďaka početnej hre o tri hráčky a stretnutie vyhrali 27:24. „Chceli sme hrať rýchlu hádzanú, kým súper sa nás snažil kúskovaním hry cez neustále ošetrovania svojich hráčok vyviesť z rytmu. V úvode druhého polčasu sme nepremenili tri náskoky z bránkoviska, ktoré nás mohli dostať do výraznejšieho vedenia, čo bolo, myslím si, rozhodujúce pre ďalší vývoj stretnutia,“ povedal po stretnutí tréner hádzanárok Bánoviec Richard Makýš, ktorý ešte dlhé minúty po záverečnom hvizde rozdychával udalosti zo záveru duelu.

@ Zostávajúce výsledky 18. kola: Topoľčany – Michalovce J 31:31 (20:17). Inter Bratislava – Bernolákova Košice 39:9 (18:4). Zlatná n/O. – Stupava 28:25 (15:10). AS Trenčín – Šurany 33:29 (16:15). Hlohovec – Močenok 28:17 (15:10).

12. Bernolákova Košice 18 3 0 15 392:555 6

$ Program 19. kola – 23.4. o 14.h: Bernolákova Košice – AS Trenčín, o 15. h: Inter Bratislava – Topoľčany, o 16.30 h: Stupava – Hlohovec, o 17. h: Gabor Bánovce n/B. – Zlatná n/O., o 18. h: Šurany – Nesvady, Močenok – Michalovce J.

Od úvodnej minúty to bol vyrovnaný súboj. V prvej tridsaťminútovke sa tímy striedali vo vedení, no ani jeden si nedokázal vytvoriť viac ako dvojgólový odstup. V 21. min mali o dva góly navrch Bánovčanky, no o sem minút už svietil na ukazovateli skóre stav 14:12. Prvý polčas uzavrela v 59. min Matušincová na 14:13. Vstup do druhého dejstva vyšiel hostkám, ktoré odskočili na 16:13. Bánovčanky však aj napriek spáleným príležitostiam otočili skóre, keď v 37. min ich Matušincová posielala do vedenia 16:17. Hostky kontrolovali vývoj duelu až do 53. min, kedy Matušincová zvyšovala na 22:24, no následne ich pribrzdili prísne vylúčenia. Domáce využili ponúknutú príležitosť a v presilovke šiestich proti trom ich Molnárová poslala v 57. min do vedenia 25:24. V závere už oslabeniami zdecimované Bánovčanky nenašli sily na odpoveď, kým Nesvaďanky prikrášlili svoje víťazstvo na 27:24.

© FERPLAST: L. Harisová, Rajkóová, Kolínková – S. Harisová 2, Miškovičová 3, Kálmanová, Kissová, Olajosová 6, E. Harisová 8/5, Molnárová 2, Szabó, Ožvaldová 6, tréner: J. Miškovič © GABOR: L. Čížová, I. Halásová, J. Beluská – J. Srncová 4, A. Obstová 4, Denisa Halmová 1, E. Turková 4, L. Bridová, K. Matušincová 7/4, L. Chocinová, N. Lechová 4, K. Lapinová, tréner: R. Makýš. © POK. HODY: 7/5 – 4/4. © VYLÚČENÉ: 6 – 9. © ČK: 60. E. Harisová – 55. Halmová, 56. Turková. © ROZHODOVALI: Novák a Zubo – 150 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 2:1, 4:3, 6:4, 6:6, 7:9, 8:10, 11:11, 14:12, (14:13), 16:13, 16:17, 18:17, 18:19, 19:22, 21:23, 22:24, 27:24.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554