Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
GABOR BÁNOVCE N/B. – AS TRENČÍN 36:36 (18:18)
Článok bol pridaný 14.04.2016

I. HÁDZANÁRSKA LIGA ŽIEN

Druhá najvyššia slovenská liga v hádzanej žien má za sebou stretnutia 17. kola. Hádzanárky Jednoty Sokol Gabor Bánovce nad Bebravou hostili na domácej palubovke družstvo AS Trenčín. Takzvaný štvorbodový súboj tabuľkových susedov mal vyrovnaný priebeh od úvodnej minúty až do samého konca. Diváci boli svedkom gólovej prestrelky, počas ktorej hráčky rozvlnili sieť neuveriteľných sedemdesiatdvakrát. V samotnom závere stretnutia sa však udiali veci, ktoré domácim poriadne zdvihli krvný tlak. Sedem sekúnd pred koncom duelu Bánovčanka Alžbeta Obstová upravila na 36:35 a zdalo sa, že o víťazovi derby je rozhodnuté. Trenčanky však bleskovo rozohrali, no domáce ich akciu prerušili faulom za zvuku klaksónu v bezpečnej vzdialenosti pred šestkou. Jeden z dvojice arbitrov Peter Pastierik však nepochopiteľne dal pokyn na vrátenie času o tri sekundy späť, čo vyvolalo v domácich radoch oprávnené emócie. Následne sa hostkám podarilo zrealizovať deväťmetrovú štandardku do vyrovnávajúcej strely z ruky Rajnohovej. No stále nebolo dohraté, keďže aj Bánovčankám zvýšil čas na rozohratie zo stredovej čiary a ešte aj na ďalekonosnú strelu Lechovej. „Pre divákov to muselo byť atraktívne stretnutie s množstvom gólov, ktoré však pokazil záver. Počas tridsiatich rokov, čo sa pohybujem v hádzanej, som niečo také ešte nezažil,“ hromžil po zápase rozhorčený tréner hádzanárok Bánoviec Richard Makýš, ktorý nevedel stráviť udalosti počas neuveriteľne dlhých záverečných siedmich sekúnd stretnutia...

@ Zostávajúce výsledky 17. kola: Šurany – Inter Bratislava 28:25 (13:11). Bernolákova Košice – Topoľčany 28:36 (15:17). Močenok – Zlatná n/O. 21:24 (13:11). Stupava – Nesvady 33:23 (13:13). Michalovce J – Hlohovec 30:26 (18:8).

12. Bernolákova Košice 17 3 0 14 383:516 6

$ Program 18. kola – 16.4. o 13. h: Michalovce J – Topoľčany, o 15. h: Inter Bratislava – Bernolákova Košice, o 18. h: Nesvady – Gabor Bánovce n/B., Zlatná n/O. – Stupava, 17.4. o 15. h: AS Trenčín – Šurany, o 17. h: Hlohovec – Močenok.

Od začiatku vyrovnaného stretnutia, v ktorom útoky prevyšovali obrany, sa oba celky striedali vo vedení. V 14. min Turková po prvý raz zvýraznila vedenie Bánoviec na rozdiel troch gólov 9:6. O päť minút to už nebola pravda, keď Jašková otáčala skóre na 12:14. Prvý polčas uzavrela v jeho poslednej minúte Turková, ktorá poslala družstvá do šatne za nerozhodného stavu 18:18. V druhom dejstve si Bánovčanky vypracovali dvojgólový odstup, ktorý si udržiavali až do 52. min, kedy na ukazovateli skóre svietil stav 33:31. O tri minúty Trenčanky zrovnali skóre a stretnutie vygradovalo do dramatickej koncovky. V 57. min Rajnohová po dlhšom čase naklonila misky váh na stranu Trenčína, keď upravovala stav na 34:35. Vzápätí Matušincová z krídla vyrovnala a sedem sekúnd pred záverečným hvizdom Alžbeta Obstová lobom strhla vedenie na stranu Bánoviec. Trenčanky stačili rozohrať zo stredového kruhu a za zvuku klaksónu sa ešte domáce dopustili faulu. Následne rozhodca Pastierik dal vrátiť hrací čas späť o tri sekundy a Rajnohová po zahratí deväťmetrového hodu prudkou strelou stanovila na konečných 36:36, keď prestrelila múr z domácich hráčok i Čížovú v bránke.

© GABOR: L. Čížová, I. Halásová, J. Beluská – B. Mikulášová, J. Srncová 5, A. Obstová 4, Denisa Halmová 3, L. Lipčáková, K. Obstová 3, E. Turková 10, L. Bridová 2, K. Matušincová 3/1, L. Chocinová, N. Lechová 3, J. Bencová, I. Rebrošová 3/3, tréner: R. Makýš. © AS: Rehušová, Hanzalíková – Žitňanová 2, Zemanovičová 8, Minárechová 4, Jašková 2, E. Rajnohová 8/1, K. Kostelná 4, Gajdošíková 2, Takáčová, Radoslava Záhumenská 1, Renáta Záhumenská, Nosická 5,  trénerka: Z. Rajnohová. © POK. HODY: 4/4 – 1/1. © VYLÚČENÉ: 2 – 1. © ROZHODOVALI: Pastierik a Rondoš – 100 divákov. © PRIEBEH: 0:1, 2:1, 3:5, 4:6, 9:6, 9:10, 11:10, 12:12, 12:14, 14:16, 15:17, 17:17, 17:18, (18:18), 19:18, 19:20, 22:21, 24:22, 24:24, 26:26, 28:26, 28:28, 30:28, 31:29, 32:30, 33:31, 33:33, 34:33, 34:35, 36:35, 36:36.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554