Na webovej stránke sa pracuje, niektoré časti webu niesu funkčné.
GABOR BÁNOVCE N/B. – STUPAVA 31:29 (18:15)
Článok bol pridaný 24.02.2016

Prvý majstrovský zápas v drese Gabora odohrala trenčianska pivotka Iveta Rebrošová a domáci kormidelník Richard Makýš mal po dvoch rokoch pauzy opäť k dispozícii brankárku Ivanu Halásovú. Bánovské hádzanárky kontrolovali vývoj väčšej časti stretnutia, ktorého záver mal dramatickú koncovku.

Aj tú však zverenky trénera Richarda Makýša zvládli a naplnili tabuľkové predpoklady, aj keď vydretým víťazstvom 31:29. „Bol to priemerný prvoligový zápas. Priebeh druhého polčasu ovplyvnili naše časté vylúčenia, dievčatá však zabojovali a zápas dotiahli do víťazného konca,“ povedal po stretnutí tréner Bánoviec Richard Makýš.

Kuriozitou stretnutia bola zmena medzi tromi žrďami svätyne Tatrana. V 20. minúte zranenú Melišekovú nahradila hráčka Gašpáreková, ktorá sa však za svoj výkon vonkoncom nemusela hanbiť.

Zostávajúce výsledky 12. kola: Topoľčany – Nesvady 40:28 (19:8). AS Trenčín – Zlatná n/O. 33:15 (15:10). Inter Bratislava – Hlohovec 27:26 (14:9). Bernolákova Košice – Michalovce J 21:30 (9:17). Šurany – Močenok 35:25 (20:15).

Program 13. kola – 20.2. o 15.30 h: Hlohovec – Trenčín, o 17. h: Gabor Bánovce n/B. – Topoľčany, o 18. h: Zlatná n/O. – Nesvady, Močenok – Bernolákova Košice, 21.2. o 13. h:Michalovce J – Inter Bratislava, Stupava – Šurany.

V 4. min Matušincová posielala Gabor do vedenia 3:1, na čo hostky odpovedali šnúrou troch gólov a o dve minúty svietil na ukazovateli stav 3:4. A v 10. min Kovácsová zo sedmičky natiahla odstup na tri góly – 4:7 – čo platilo aj ďalšie tri minúty – 6:9. Od 16. min sa však začínalo odznovu, keď Srncová vyrovnala na 9:9. Rozhodujúca pasáž stretnutia prišla od 21. do 27. min, kedy Bánovčankám išla hra od ruky a piatimi gólmi v rade otočili skóre na 15:11. Polčasový stav na 18:15 stanovila Alžbeta Obstová a po prestávke domáce ušli znovu na rozdiel štyroch zásahov 20:16. Lenže hostky aj vďaka dvom premeneným pokutovým hodom Kovácsovej sa do 39. min dotiahli na dostrel gólu 20:19. Bánovčanky však schladili snahu súperiek a až do 57. min si udržiavali trojgólový odstup. Záver stretnutia však vyústil do dramatickej koncovky. Najskôr Lechová nepremenila sedmičku, aby následne Kovácsová s Kupkovičovou vrátili Tatran späť do zápasu – 30:29. Do konca stretnutia zostávalo dvadsať sekúnd, Stupavčanky nasadili presing, no Alžbeta Obstová päť sekúnd pred záverečným hvizdom podčiarkla víťazstvo Bánoviec na 31:29.

GABOR: L. Čížová, J. Beluská, I. Halásová – J. Srncová 5, K. Lapinová 1, A. Obstová 6, B. Mikulášová, Denisa Halmová 2/1, K. Obstová, E. Turková 5, L. Bridová 4, K. Matušincová 5/2, L. Chocinová 2, N. Lechová 1, I. Rebrošová, tréner: R. Makýš.

HC TATRAN: Melišeková – Gašpáreková, Kupkovičová 11/2, Kovácsová 12/6, Kaláberová 2, Klamová, Kurčinová 2, Gálisová 1, Jurigová 1, Švehlová, trénerka: V. Gaburová.

POK. HODY: 4/3 – 9/8.

VYLÚČENÉ: 8 – 3.

ČK: 53. Turková (3 vylúčenia).

ROZHODOVALI: Klieštiková a Bočáková – 120 divákov.

PRIEBEH: 2:0, 3:1, 3:4, 4:7, 6:9, 9:9, 10:11, 15:11, 16:13, 17:15, (18:15), 20:16, 20:19, 22:19, 24:21, 27:23, 28:25, 30:27, 30:29, 31:29.

Kontaktné údaje Email :maros.meg@gmail.com Telefónne číslo :0949 682 554