Turnaj hádzanárskych nádejí

V sobotu 03.02.2018 sa v mestskej športovej hale uskutočnil turnaj starších a mladších žiačok.

Mladšie žiačky hrali v dvoch skupinách, po odohratí ktorých nasledovali zápasy o umiestnenie. Hralo sa 2 x 15 minút.

Finále: Zlatná - Šaľa 16:21

Víťazom turnaja mladších žiačok sa tak stala Šaľa. Bánovce skončíli na piatom mieste. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala Rebecca Veszprémiiová zo Zlatnej. Najlepšou brankárkou Petra Hruškovičová z Trenčína a najlepšou strelkyňou Paula Kormuthová zo Šale.

Staršie žiačky odohrali turnaj systémom "každý s každým". V tejto kategórii tak mali možnosť prítomní diváci vidieť celkovo 10 stretnutí hraných na dva 17-minútové polčasy.

5. Šaľa  39:73  0b

Vzájomný zápas s Trenčínom nás tak odsunul na konečné druhé miesto. Za najlepšiu hráčku turnaja bola vyhlásená Klára Paulinová z Trenčína. Najlepšou brankárkou sa stala Silvia Bronišová z Partizánskeho. Najviac gólov, a teda aj ocenenie pre najlepšiu strelkyňu turnaja prebrala Simona Duchoňová z Bánoviec.

Veríme, že pre všetky zúčastnené družstvá, ako aj samotné hráčky, bol turnaj kvalitnou previerkou pred odvetnou časťou sezóny. Určite sme na palubovke videli aj hráčky, ktoré sa v budúcnosti presadia v ženskej hádzanej. Držíme palce! :)