S Prešovčankami sme držali krok v úvode

ŠŠK Prešov – Bánovce 38:25 (18:13)

Svoje štvrté vystúpenie v MOL lige odohrali naše hádzanárky na východe Slovenska v Prešove. O úvodný gól stretnutia sa postarali naše hráčky, keď v 35. sekunde trafila do čierneho Bencová. V polovici 7. minúty Harčarufková posielala domáce do vedenia 4:2, no v 10. minúte Šipláková zo sedmičky otočila skóre na 4:5. Následne sa obe družstvá prestriedali vo vedení, aby v polovici 16. minúty Bencová zrovnala stav na 8:8. Ubehli tri minúty a Prešovčanky po prvý raz odskočili na výraznejší rozdiel, keď Bačíková zvyšovala na 12:8. Zverenkyne Richarda Makýša sa snažili zmazať manko, ale na viac ako na tri góly sa nedokázali priblížiť. Naopak, Prešovčanky do polčasu odskočili na päť zásahov 18:13. Po prestávke svietil na ukazovateľovi skóre stav 21:13. Domáce boli aj naďalej efektívnejšie v koncovke, predovšetkým z rýchlych kontier, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku, keď po dvoch góloch Popovcovej bolo na začiatku 47. minúty skóre 30:18. Na konci 58. minúty Kristína Obstová znížila na 35:25, no záver patril Prešovčankám, ktoré tromi gólmi stanovili výsledok na 38:25. (mp, aj)