Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola MOL liga

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola MOL liga hádzanárok 2017/2018
05.11.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook HK Sokol Bánovce

Úradujúci majstri oboch krajín splnili úlohy favoritov v sobotňajších stretnutiach 9. kola hádzanárskej MOL ligy žien 2017/2018. Nezdolaný líder DHK Baník Most zlomil odpor húževnatých hráčok SHK Veselí nad Moravou až v záverečnej štvrťhodine. Hostky prehrávali v 47. min len 20:22 a napokon podľahli 24:30. V drese Baníka poslala deväťgólovú vizitku brankárkam súpera Slovenka Simona Szarková. Iuventa Michalovce viedla po polčase na palubovke nováčika z Bánoviec nad Bebravou len 19:15, ale po záverečnom hvizde z toho bol jednoznačný triumf 36:25. Zemplínčanky majú na 2. mieste tabuľky päťbodový odstup, ale majú zápas k dobru, navyše v stredu 8. 11. privítajú Most v predohrávanom šlágri 10. kola.

Cenné dva body si z Olomouca odnáša HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý po nádejnom I. polčase (17:11) prišiel o šesťgólový náskok, keď v 52. min už prehrával 25:26, ale napokon v závere predsa len strhol víťazstvo na svoju stranu (29:28). "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, nám vyšiel vynikajúco ten prvý. Veľmi dobre sme bránili, eliminovali sme kľúčové hráčky súpera a najmä za dobrou obranou chytala vynikajúca Krebsová. V druhom dejstve súper vysunul obranu. Problém bol však v našej defenzíve, z každého útoku sme dostali gól. Chcem vyzdvihnúť bojovnosť družstva a predovšetkým skúsených hráčok, ktoré v závere dali dôležité góly," poznamenal kouč Dusla Michal Lukačín. Šaliankam patrí v aktuálnom poradí 3. priečka.

Úspešnú sériu predĺžili na tri zápasy hráčky HC Zlín, keď po vyrovnanej úvodnej tridsaťminútovke pokorili Sokol Písek jednoznačne 28:19 a priblížili sa k tímom, ktoré sú vyššie ako ich súčasná 9. pozícia.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola MOL liga hádzanárok 2017/2018:

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 25:36 (15:19)

Najviac gólov: Matušincová 8/2, Turková 4, D. Halmová 4/1 - M. Holešová 13, Trúnková 7, Rebičová 3, Habánková 3/2

Pok hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 250 divákov

DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 28:29 (11:17)

Najviac gólov: Kubáčková 8, Hurychová, T. Fryčáková a V. Fryčáková po 3 - Bujnochová 7, Klučková 6/3, I. Bahýlová 5

Pok hody: 0 - 4/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 230 divákov

DHK Baník Most - SHK Veselí nad Moravou 30:24 (12:11)

Najviac gólov: S. Szarková a Kovářová po 9, Zachová 5/2 - Šustková 7/1, K. Novotná 4, Olšovská 4/2

Pok hody: 4/2 - 5/3, vylúčené: 2 - 2, ČK: 57. Ľ. Hudák (tréner Veselí), rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja ČR), 825 divákov

HC Zlín - Sokol Písek 28:19 (13:12)

Najviac gólov: M. Sobieská 7/4, Očadlíková 6, Mizerová, Kolářová a Polomíková po 3, Hubová 3/1 - Kubišová, Michková, P. Novotná a Šelaisová po 3, Součková 3/1

Pok hody: 6/6 - 1/1, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 210 divákov